Grenada

Grenada’da Gayrimenkul Satın Alma

Grenada, bir ana ada ve etrafı küçük adalarla çevrili bir Karayip ülkesidir. Grenada’da emlak piyasası 2018’de önemli ölçüde büyüdü ve bu büyüme her geçen gün devam etmektedir. Genel olarak, kira pazarının merkezi olan Grenada’nın kıyı bölgelerindeki mülklere olan ilgi çoğunlukla mevsimsel olsa da yatırım değeri yüksek bir bölgedir.

Grenada, ekonomisini canlandırmak için 2013 yılında yatırım yoluyla vatandaşlık programı başlatmıştır. Buna karşılık, yabancı yatırımcılar dört ile altı ay içinde daimi ikamet ve ikinci bir pasaport alabilirler. Grenada’nın Amerika Birleşik Devletleri ve Çin ile yakın bağlantıları bulunmaktadır. Ayrıca ülke; Çin’e vizesiz erişim sağlayan tek yatırım vatandaşlığına ve ikinci pasaport programına sahiptir. Ek olarak, Grenada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin bir E-2 Yatırımcı Vizesi Anlaşması vardır, bu nedenle Grenada pasaportu olan herkes Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma hakkına sahiptir.

Grenada’da kamu lisanslı bir gayrimenkul projesine en az 220.000 ABD Doları veya 350.000 ABD Doları yatırımda bulunduğunuzda Grenada vatandaşlık başvurusunda da bulunabilirsiniz. Bu mülk, yatırım yoluyla vatandaşlık programının bir parçasıdır ve vatandaşlıktan sonra en az 5 yıl boyunca satışa koyamama durumu mevcuttur.