MENU

Antigua & Barbuda

Şehir

Tarih seç

Seçme

Sırala

Antigua ve Barbuda’da Gayrimenkul Satın Alma

Turizm bazlı bir ekonomiye sahip tropikal ada ülkesi Antigua & Barbuda, sakinlerine çok sayıda muhteşem kumsalı, yemyeşil bitki örtüsü ve doğal resifleri ile yıl boyunca birçok festivalden ve yüzme, dalış, kuş gözlemciliğinden etnik yemeklere kadar farklı deneyimler sunmaktadır.

Yatırım Yoluyla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı programı, kamu sektörü projelerini ve yenilikçi girişimcileri finanse etmek için 2013 yılında kurulmuştur. Buna karşılık, yabancı yatırımcılar dört ile altı ay içinde daimi ikamet ve ikinci bir pasaport alabilirler. Yatırım Yoluyla Antigua ve Barbuda Vatandaşlık Programı, Karayipler’de en hızlı büyüyen vatandaşlık programlarından biri olarak ortaya çıkmıştır.

Antigua ve Barbuda Yatırım Vatandaşlık Programı, diğer Karayip ülkeleriyle bağlantılar için kolay bir yol olan uluslararası havalimanı sayesinde tüm Karayip ülkelerinde popüler hale gelmiştir. Sınava girmenize, ikamet etmenize veya ülkeyi ziyaret etmeniz için bir gereklilik bulunmamaktadır. Ancak, başvuru sahipleri Antigua ve Barbuda pasaportu aldıktan sonraki beş yıl içinde Antigua ve Barbuda’da en az beş gün kalınması gerekmektedir.

Antigua ve Barbuda’da emlak satın almaya karar vermek cazip bir seçenektir çünkü hem yurtdışında hem de uluslararası olarak satın alabilirsiniz. Mülkü ikinci bir ev veya yazlık olarak tutabilir ve/veya kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz.

Vatandaşlık için başvuru sahipleri, Antigua ve Barbuda’da devlet lisanslı bir gayrimenkul projesine en az 400.000 ABD Doları yatırım yapmalıdır. Bu mülk 5 yıl sonra yeniden satılabilir.

Gayrimenkul İçin Teklif Alın

IGC, tecrübeli uzmanlarıyla, her daim size destek vermek için hazır.