IGC Pasaport Endeksi

Size En Uygun Programı, Birlikte Bulalım

  Sizi arayalım

  Email

  Zoom

  WhatsApp

  Telegram

  WeChat


  Siz, eşiniz ve çocuklarınız dahil kaç kişiyi
  başvurunuza dahil etmeyi planlıyorsunuz?

  *IGC tarafından sunulan Yatırımla Vatandaşlık ve Oturum İzni Programları 100,000 ABD Doları’ndan başlar.

  Başvurum 100,000 ABD Doları’ndan başlayan Yatırımla Vatandaşlık yahut Oturum Programları ile ilgilidir.

  Size En Uygun Programı, Birlikte Bulalım


   Siz, eşiniz ve çocuklarınız dahil kaç kişiyi başvurunuza dahil etmeyi planlıyorsunuz?

   *Viya Global tarafından sunulan Yatırımla Vatandaşlık ve Oturum İzni Programları 100,000 ABD Doları’ndan başlar.

   32

   12

   27

   8

   79

   34

   12

   25

   8

   79

   23

   12

   31

   8

   74

   35

   12

   25

   7

   79

   IGC Pasaport Endeksi Nedir?

   IGC Pasaport Endeksi- Yatırımla Vatandaşlık Programları’nın performanslarını birbiri ile mukayese eden bir endüstriyel ve perakende analiz endeksidir. Benzer içerikteki çalışma ve araştırmalar- birçok başka firma tarafından da yapılmıştır. Ancak IGC Pasaport Endeksi iki önemli açıdan farklılık gösterir.

   • IGC Pasaport Endeksi, yalnızca bağış ile pasaport programlarına yönelik bir çalışma olarak öne çıkar. Hükümet fonlarına yahut sosyal fonlara bağış yoluyla ikinci bir pasaport alma imkanı tanıyan Antigua ve Barbuda, St.Kitts ve Nevis, St. Lucia, Dominika ve Grenada Programları haricinde bir program-bu çalışmanın konusu değildir. Gayrimenkul içerikli programların mukayesesi için-bkz. IGC Golden Visa Endeksi.
   • Bu tercihimizin sebebi ise- bağış yoluyla Yatırımla Vatandaşlık Programları’nın-gayrimenkul içerikli programlarından tamamen farklı birer ürün olduğuna olan inancımız. İki farklı ürünü- tek ürünmüş gibi- aynı endekste değerlendirmenin-sonuçların verimliliğini düşüreceğini düşünüyoruz.
   • IGC, ana müşteri kitlesini Türkiye’den alan ve Türkiye-merkezli bir Oturum veVatandaşlık Planlama firmasıdır. Oluşturduğumuz kriterler- Türk yatırımcının inanç, yaklaşım ve tercihleri göz önünde bulundurularak ağırlıklandırılmıştır.

   Değerlendirme Kriterleri ve Açıklamaları

   • Masraf : Programın gerektirdiği bağış miktarı ile diğer idari masraflar- özellikle 4kişilik bir aile göz önünde bulundurularak- karşılaştırılmıştır. Yüzde 40 ağırlığa sahip masraf kategorisi- Türk yatırımcının yüksek fiyat hassasiyeti göz önüne alınarak belirlenmiştir.

   • Hız : Programın başvurudan sonuca kadar aldığı zaman temel alınır. Birkaç aylık zaman- Türk yatırımcı için büyük fark oluşturmayacağından- yüzde 15 gibi bir ağırlık payı  Hız kategorisine ayrılmıştır.

   • Seyahat Özgürlüğü : Başvurucunun, pasaportu aldığında vizesiz seyahat edeceği ülke sayısı göz önünde bulunarak belirlenmiştir. AB, ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Rusya ve Çin gibi önemli destinasyonlar esas alınmış ve pasaportun temel amacı olan bu kategoriye yüzde 35 ağırlık ayrılmıştır.

   • Kolaylık : Programa başvurmanın- gereken evraklar, seyahat zorunluluğunun olmaması, dil öğrenme zorunluluğunun bulunmaması gibi kriterler üzerinden kolaylığı esas alınır. Bu kategoriye yüzde 10 ağırlık ayrılmıştır.