MENU

IGC Oturum İzni Endeksi

Size En Uygun Programı, Birlikte Bulalım

  Sizi arayalım

  Email

  Zoom

  WhatsApp

  Telegram

  WeChat


  Siz, eşiniz ve çocuklarınız dahil kaç kişiyi
  başvurunuza dahil etmeyi planlıyorsunuz?

  *IGC tarafından sunulan Yatırımla Vatandaşlık ve Oturum İzni Programları 100,000 ABD Doları’ndan başlar.

  Başvurum 100,000 ABD Doları’ndan başlayan Yatırımla Vatandaşlık yahut Oturum Programları ile ilgilidir.

  Size En Uygun Programı, Birlikte Bulalım


   Siz, eşiniz ve çocuklarınız dahil kaç kişiyi başvurunuza dahil etmeyi planlıyorsunuz?

   *Viya Global tarafından sunulan Yatırımla Vatandaşlık ve Oturum İzni Programları 100,000 ABD Doları’ndan başlar.

   50

   12

   15

   10

   5

   -

   92

   35

   13

   10

   9

   4

   5

   76

   50

   12

   15

   10

   5

   -

   92

   IGC Oturum İzni Endeksi Nedir?

   IGC Oturum İzni Endeksi, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin yatırım karşılığında verdikleri oturum izinlerini inceleyen, karşılaştıran ve 4 kişilik aileleri, Türkiye yatırımcısını temel alarak puanlandıran özel bir Endüstriyel Kilometre Taşı Endeksi’dir.

   Golden Visa Ne Demek?

   Gayrimenkul alımı, bankaya belirli miktar depozit edilmesi gibi yöntemlerle yapılan ve minimum miktarların üzerinde olan yatırımlar- Yunanistan, İspanya ve Portekiz gibi AB ülkelerinin size Daimi Oturum İzni vermesine imkan tanır.

   Bu oturum izni, siz yatırımınızı tuttuğunuz sürece devam eder. Yatırımınızı likit hale getirdiğinizde yani sattığınızda, oturum izniniz yenilenmez.

   Yunanistan- herhangi bir kentinin herhangi bir bölgesinden 250,000 Euro değerindeki herhangi bir gayrimenkulü satın aldığınızda; Portekiz- az gelişmiş bölgelerinden yenilenme çalışmasına ihtiyaç duyan 280,000 Euro değerindeki bir gayrimenkulü aldığınızda ve İspanya- herhangi bir kentinin herhangi bir bölgesinden 500,000 Euro değerindeki herhangi bir gayrimenkulü satın aldığınızda size Daimi Oturum İzni yani Golden Visa verebilir.

   Değerlendirme Kriterleri ve Açıklamaları

   • Yatırım Miktarı : Yapılması gerekli olan yatırımın ne kadar bir minimum bütçe gerektirdiğini belirleyen bir kriterdir. Tasarruf odaklı Türk yatırımcısına göre ayarlanan IGC Oturum İzni Endeksi’nde 50/100 ağırlığa sahiptir.

   • Yaşam Kalitesi : Oturum izni alınan ülkedeki yaşamın, eğitim ve iş olanaklarının gelişmişliğini ölçen kategoridir. Türk yatırımcının taşınma oranı az olduğu için15/100 ağırlık verilmiştir.

   • Yatırım Getirisi : Yapılan gayrimenkul yatırımının- iyi seçildiği düşünülerek- potansiyel getirisi üzerinden hesaplanır. Gelişmiş bölgeleri yahut genel olarak gayrimenkul piyasasını kısıtlayan programlar puan kaybeder. 15/100 ağırlık ayrılmıştır.

   • Kolaylık ve Hız : Programdan sonuç alma yönünde başvurucu ne kadar bekleyecek vene kadar uğraşacak? Bunları ölçer. Programlar genel anlamda kolay olduğundan10/100 ağırlık ayrılmıştır.

   • Yaşam Maliyeti : Hedeflenen ülkede yaşamak, günlük masraflar nasıldır? Yaşamın ucuz ve lükslerin ulaşılabilir olduğu ülkeler öne çıkar. 5/100 ağırlık ayrılmıştır.

   • Vatandaşlık İmkanı : Golden Visa olarak başlayan süreç vatandaşlığa ulaşabilir mi? Ciddi manada bir yol oluşturan tek program Portekiz’dir. Bununla birlikte, her programda- bu noktaya ulaşmak zor olduğundan 5/100 ağırlık ayrılmıştır.

   E-Bültene Katılın

   Bizden haberdar olmak için e-bültenimize şimdi abone olun.

   Tecrübeli global vatandaşlık ve oturum izni uzmanları, her daim size destek vermek için hazır.
    
   Ataman Sokak 45, Küçük Çamlıca Mahallesi, Libadiye Caddesi, Üsküdar, İstanbul.